Sinan Hoxha & Meda - Malli i gurbetqarit (Gezuar 2022)
3,266,350
ArkivaShqip
Reddit
Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/

Produced by EmraCom

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2XlyjK...
iTunes: music.apple.com/us/album/mall...

Commenti: 740
 • zana_lifestyle B.
  zana_lifestyle B.

  Sa me emocionuat me ket këngë kaq domethënëse! Jetoj ne gjermani pej vitit 1998 dhe shpirti im është Kosovë dhe zemra me reh per Kosovë edhe pse jom e martuar qe 13 vite me gjerman! E dua vendlindjen time pafund!🇦🇱❤🇦🇱

 • Sahide Gegollaj
  Sahide Gegollaj

  Kush është në gurbet e ndjen me ❤ gjdo fjalë të ksaj kange,mezi po pres ditën tshkoj ti shohë nanë e babë, e sa her që kthehem këndej vet me vete thom ishalla prapë i gjëj gjallë,rrepekt për ju @mehdin pergjegjaj dhe @sinanhoxha këndofshi për gjithmonë👏👏👏

 • Julliana Abazi
  Julliana Abazi

  🥺🥺ju lumte goja 🇦🇱🇦🇱🇦🇱sa keng e bukur per ne qe jetojme ne gurbet faliminderit dhe shendet te gjithe Shqipetareve kudo qe jane🤲🏻🤲🏻🤲🏻

  • Vjollca Kamolli
   Vjollca Kamolli

   Faleminderit shum dhe per ju shendet

 • IS ❤ ΚΟ
  IS ❤ ΚΟ

  Nje jete te tere 💔 💔 💔 Jemi ndare nga njerezi 😪 Na ka mare malli pere Motrat dhe Vllezerit 🇦🇱🙋‍♂️🙋‍♀️

 • Elizabeta_Kinaj
  Elizabeta_Kinaj

  Sa me ka emocionuar me mungon shkodra jeme🇦🇱❤

 • Cassie
  Cassie

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Arben Abazi
  Arben Abazi

  Ah Kosov oj Kosova Nanë pse erdh dita me ju lan😢 Respekt pa fund te dashur këngetar Shqipëtar qe shum her i ndajm emocionet bashk me juve!

 • Sh Veshta
  Sh Veshta

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Arjan Karoshi
  Arjan Karoshi

  JU KENDOFT SHPIRTI 2 BILBILAVE 🥰😍 , ZOTI I RUAJT TE GJITHE GURBETQARET QE JAN JASHT VENDLINDJES INSHA'ALLAH🤲

 • Riola Anik Morina
  Riola Anik Morina

  Ju lumt dy kengetareve te Shqiptaris nje kenge qe me ka be te qaj per vendlindjen time te dashur qe 6 vite se kam par nje kenge qe me te vertet ja keshilloj qdo Shqiptari ku do qe jeton Ju lumt 😢😢😢😢😢😢😢😢😢

 • Besnik
  Besnik

  RESPEKT TE PA FUNT PER KURBETQARET TE VOJTUR EDHE TE MALLENGJYER 🇦🇱

 • xhemile kertalli
  xhemile kertalli

  Shume kenge e bukur, dhe e gjetur taman per femijet tane qe i kemi larg syve dhe Zemres. BRAVÒOO

 • Luena 123
  Luena 123

  Respekt ✊ per te dyt, pershendetje prej gjermanis, Faleminderit shum per ket këng shum te mir.👍🇦🇱🇽🇰

 • Vali Deti
  Vali Deti

  Keng qe te godet ne zemer, respekte nga italia per kto 2 yje qe nuk zevendesohen asnjehere. Ju lumte goja bravo

 • Hamide Bardhi
  Hamide Bardhi

  U lumte djema me kete kenge te dale nga shpirti per ne mergimtaret qe ja dime vlerën .

 • Jimmy Peka
  Jimmy Peka

  Ju rujt allahu ju edhe familjen tuaj qdohap🇦🇱❤️❤️gna zemera dhe me rrespekt Ladi nga anglia

 • xhuli Xhuli
  xhuli Xhuli

  Sinani kengetari me i mire i shqiperise por te dy bejne dy yjet e shqiptarise jeni me te miret vazhdoni bashke🇦🇱🥰

 • Vittoria Ejlli
  Vittoria Ejlli

  Kjo asht emozione.... jemi krenar me ju Sinan/ Meda pershendetje nga Italia

 • Vigan Krasniqi
  Vigan Krasniqi

  - Ti ruajm vlerat dhe traditat kombtare , kudo qe shkojme 🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Ida Ana Bini
  Ida Ana Bini

  Goja ju lumt o bylbyla,paskna pas nevoj per kto fjal malli e shiprti qe dalin nga zemra suksese💫💫,shko ka shkon guri ran peshon ne ven te vet se kemi ngel rrugve gurbetit vec sherbetor e mall e lot🥺👌😥🥰🥰🥰🥰

 • Jela Mollaj
  Jela Mollaj

  Sa emocion😢😢😢😢😢per ne qe jemi larg.... Ju lumte 👏👏👏👏🌠🌠🧿🧿💖💖

  • aswer huio
   aswer huio

   Zerat si te bylbylave. I degjon me qejf. Sa me shume kenge nga ky duet i mrekullueshem.

 • Vlog me Elin
  Vlog me Elin

  Bravo 👏🏻 na mbushet syte me lot 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Antigona Berisha
  Antigona Berisha

  O bre MashAllah ju koft 🤲 ,😢😢🇦🇱🇽🇰❤

 • Kened Nikoll
  Kened Nikoll

  Kjo këng m'ka prek n'zemer. Rrespekt per te dyt 👍 Ju pershendes nga Austria

 • Redi Bilalaj
  Redi Bilalaj

  RRESPEKT PER KENGETARET SHQIPETAR. ME KETE KENG QE SHUME NA PREK NE SHPIRT TE GJITHE GURBETQAREVE😭😭

 • Silva Ivanaj
  Silva Ivanaj

  Dy kengetaret me te mire ne trojet shqiptare respekte Sinan Hoxha & Meda

 • Lume Dervisi
  Lume Dervisi

  🇦🇱 🇽🇰 ju kendoft zemra, keng e perkryer 👏🏼

 • Vaxhide Lakna
  Vaxhide Lakna

  Pershemdetje nga zvicra kang shumm e qellume per neve qe jem ne gurbet me banet me kajt fantazi keni kenduu 👍👏

 • Elson Koleci
  Elson Koleci

  Komplimente per kengen! Suksese ne vazhdim!

 • flutura harizi
  flutura harizi

  Sa i bukur ky duet, ju lumtë goja !!!❤️❤️

 • dolimi jotoo
  dolimi jotoo

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Soni Bojin
  Soni Bojin

  Respekt o shqipe 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🥺🥺😭😭🥰

 • Ptao Tom
  Ptao Tom

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Albin Morina
  Albin Morina

  Vetem kush o ne gurbet e kupton shum mir me zemer kit muzik.😊 Rrespekte per shqipet gjithkund qe gjenden.

 • Ajet Ahmetaj
  Ajet Ahmetaj

  Suksese Meda 💥👏 Dhe Sinan Hoxha 💥👏 Alban Furtuna Respect pa kufi per Orkestrimin e kenges je i veqante 🙏🙌👏🔥🔥🔥

 • Xhuljano Cekli
  Xhuljano Cekli

  Bravo per ket keng te mrekullushme 🇦🇱❤️❤️

 • Arta Arta
  Arta Arta

  Bashkpunimi me i bukur 😍🇦🇱🇽🇰

 • Driton Saramati
  Driton Saramati

  Ju kendoft zemra xhithmon artista te vertet Kang E qelluar ne trojet tona po te flesh ne mal esht me mir se ne krevat rrugeve te botes

 • Lulzim Gashi
  Lulzim Gashi

  Respekt, super keng per ata qe nuk jetojn ne vendlindje!! 🤗🤗 respekt per gjith gyrbetqart...

 • Teuta Daci
  Teuta Daci

  Ju Lumtë krenar me Ju hallall va past Zoti ❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱😥😥 Na dogj Gurbeti Përshëndes Nga Usa 🇱🇷🇱🇷🇱🇷🇱🇷🇱🇷

 • Himzo Klicic
  Himzo Klicic

  Respekt za emociju 🇦🇱🇧🇦

 • Nexhi Dedja
  Nexhi Dedja

  Nje kenge qe te ben me qajt ❤

 • Arberie Kosumi
  Arberie Kosumi

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽ju lumt per kete kenge te mrekullueshme !!!

 • Tajson Sandokani
  Tajson Sandokani

  Bilbili I shqiperise 🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Çun tirone sinan hoxha

 • AA CC
  AA CC

  Zemra ju kendoft gjithmon faliminderit per ket keng te mrekullushme!

 • fabjola dema
  fabjola dema

  Ju këndoftë zemra të dyve 🥰🥰👏🏻👏🏻👏🏻

 • Brian Sula
  Brian Sula

  Zerat si te bylbylave. I degjon me qejf. Sa me shume kenge nga ky duet i mrekullueshem.

 • N O
  N O

  Shum kange e mir Respekt 🙇 Meda & Sinan na myti ky gurbet me mall te vendlindjes gjithmon 🇦🇱🇩🇪🇽🇰

 • Violeta Marku
  Violeta Marku

  Kenga me e bukur e viteve te kurbetit ,ju lumt goja ,suksese.

 • Demir MTXShH SHAJNE
  Demir MTXShH SHAJNE

  Bravo Ju qoft per ket kenge te mrekullueshme 🇬🇵🇦🇱🇬🇵🇦🇱

 • Dritan Miza
  Dritan Miza

  Superkëngê...Brraaavooo Sinan&Meda🌟🌟ju knoft zemra gjithmon 👌👏👏

 • Andrea Giannuzzi
  Andrea Giannuzzi

  Shum keng e bukur e edhimshme 💔❤bravi 👏👏

 • zijuiy wttuy
  zijuiy wttuy

  Nje kenge qe te ben me qajt ❤

 • D Diu
  D Diu

  Me shume respekt per Meden e Sinani por verzioni par i kanges sdo fjal.!

 • Suazana Farruku
  Suazana Farruku

  Bravo .sa emocjon sa mall sa interpretim i bukur..pershendetje per te gjithe gurbetqaret.

 • /\///\/_//-\/\///\/_//-\
  /\///\/_//-\/\///\/_//-\

  Sa e buk kjo keng gjith diten du ta degjoj asht super 💥❤❤🥂🙏🙏

 • Jimmy
  Jimmy

  Pershendetje nga Anglia dhe Belgjika Kudo ku te shkosh e te jetosh, vendlindja eshte ajo qe ta ngroh zemren 🇦🇱❤️

 • Mehmet Delijaj
  Mehmet Delijaj

  Ah vajtoni bre zemra Ju knoft gjithmon se mir e paskini komponu...💔😢

 • Elena Baiguera
  Elena Baiguera

  Bravissimi...bella voce🇦🇱❤🖤💯👏👏👏❤

 • Elida muca 92
  Elida muca 92

  Suksese yjet e muzikes 💥💥😍😍💥💥

 • Rafman Balja
  Rafman Balja

  Respekte per te dy, jeni me te miret ne Shqiperi

 • Dior Dior
  Dior Dior

  Ehh ky kurbeti, na ndau me familje e fis e miq e shok😔, paska qen e shkrujtme me vujt gjithmon ne si popull dikur ne luftë e tani duke marr rruget e botes per 1 jet me t mir, uroj gjith kurbetqaret t bashkohen me familjet e te dashurit e tyre 🙏🤗

  • Shahin Palushi
   Shahin Palushi

   E vertet vlla jet e pa knaqme udhve Rrespekte

 • Muharrem Guxholli
  Muharrem Guxholli

  Respekt per te dyt Zoti ju rujt Meda Sinan aaa sa fort me pikon Loti flm per ket keng te bukur Zoti i bekoft Nenat tona 🥺🥺🥺

 • arby army
  arby army

  Uff zot na dridhet zemren jemi larg vendit è njerzve tane,zerat tuaj te mrekullueshem e te pa zevendesueshm 🇦🇱🇦🇱

 • Albijon Olluri
  Albijon Olluri

  Respekt ju lumt 🇦🇱🇽🇰

 • Jenn Laah
  Jenn Laah

  A ju kendoft zemra . Nuk ka si vendlindja. Me mungon familja ime shtepia ime 😭😭😭😭

  • cnmmd qiuoo
   cnmmd qiuoo

   Sinani kengetari me i mire i shqiperise por te dy bejne dy yjet e shqiptarise jeni me te miret vazhdoni bashke🇦🇱

 • Geg Netherlands
  Geg Netherlands

  Eh gurbet keng mir e perpunuar ju lumt Meda Sinani 👏👏

 • Mirela Eledzi
  Mirela Eledzi

  Bravissimi sa ma kish marr malli x këngë kurbeti dhe kënduar nga dy këngëtar të mëdhej me gjith shpirt e zemër e keni kënduar nuk ngibem se degjuari

 • Katerina Kladouxa
  Katerina Kladouxa

  Sa me emocionut me kte kenge ju lumt goja 😏😏🥰🥰🥰🥰❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • medina latifi
  medina latifi

  Sa keng mallengjyse...ju lumt 👍💥💥

 • eduarta gega
  eduarta gega

  Ju kendofte zemra gjithe jeten 🌟 🌟 ❤❤

 • Mide Shira
  Mide Shira

  Sinani kengeterai me i miri i Shqiperise💕💕💕💕

 • fahrschule Loyal
  fahrschule Loyal

  Ju lumt per ket Keng shum te bukur, jeni te mrekullushem, qdoher qe e ndegjon Emozionet edhe mashum ti shton

 • Paula Paula
  Paula Paula

  Kenge qe te emocionon pa fund , dhe prek cdo zemer Shqiptare , e veqanarisht ate te MERGIMTAREVE , BRAVOO 👏👏

  • aswer huio
   aswer huio

   Kjo asht emozione.... jemi krenar me ju Sinan/ Meda pershendetje nga Italia

 • Vjollca Kulli
  Vjollca Kulli

  Zemra ju kendoft 👏👏🇦🇱🇺🇸

 • Avni Murati
  Avni Murati

  Jeni Vëllezër Me Tmirt E Shqiptaris🇦🇱 Zoti Ju Dhënt Tmirat E Gjith Botës Amin E Zëri Juaj Esht Njësoj 🇦🇱👈🏿🙏🏻🤝🏼Brrava Të Mir Jeni Oj Vllazni Kuq E Zi 💯💖🇦🇱

 • Merita Smoqi
  Merita Smoqi

  A ju lumte goja kenga shum e bukur urime te mira 🌺 gjithmon Merita Italia 🌺🌹♥️

 • sajmira bello
  sajmira bello

  Vetem ne qe jetojm ne kurbet ja dim vlerat vendit tone..Se kudo shkon i huaj ngelesh..rrespekte..

 • Hajri Hasanaj
  Hajri Hasanaj

  Ju lumt goja o yet e trevave shqiptare😂😂👍👍👌👌

 • latife lamaj
  latife lamaj

  Sa me merziti kjo keng ahhhhh gurbet te dalte flaka 🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲

 • Elton Veliu
  Elton Veliu

  Ju lumt goja per kete keng, bravooo

 • Florinda Papa
  Florinda Papa

  Suksese se shum kenge 😥🇦🇱🇽🇰zoti I bekofte shqipet kudo qe jan ane e mban botes

 • Marjeta Delijaj
  Marjeta Delijaj

  Oh sa bukur nji duet i mrekullushem e nji kang e qellume zemra ju kndoft dy bilbila👌

 • Leda Amz
  Leda Amz

  Shum na kenaqer ne keto keng ❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 • Rijad. 04
  Rijad. 04

  Kenga me e bukur per kete fundvit 👍🏻🇦🇱🇽🇰

 • Luis V
  Luis V

  Meda & Sinan jeni ma té mirt n'krejt Shqiptari 🇽🇰🇦🇱🌟🌟

 • enissadiku
  enissadiku

  Përshëndetje nga Karlsruhe 🇩🇪 ❤🇦🇱❤

 • Ela SINANI
  Ela SINANI

  Jeni te mrekullueshem SINAN-MEDA🤍🤍🇦🇱🇦🇱💯💯⭐⭐⭐

 • Shade Of my
  Shade Of my

  Sa tmir jan te dy yjeee marshalla djal shqipnie❤️❤️

 • valton trolli
  valton trolli

  Bravo meda e sinan, per ket kang te mir respekt 🔥👏👏👏🇽🇰🇦🇱

 • Rudina Ndrecka
  Rudina Ndrecka

  👏👏👏👏Ah kurbet zemrat na i dogji 😥😥suksese pacit artista jeni tè dy 🙏

 • Valbona Kjamilji
  Valbona Kjamilji

  Pershendetje prej italie fjal te verteta u lumt goja 🇦🇱😥

 • Bledi_h1
  Bledi_h1

  Te pavdekshem jeni! RESPECT 🤝

 • Dorian Ju
  Dorian Ju

  Shum prekse ne qe jetojm ne gurbet ju lumt 🥲👏🇦🇱🇦🇱

 • Alida Isufi
  Alida Isufi

  Dy artiste te medhenj👏👏👏

 • football
  football

  Ju lumt respekt per Juve dyve

 • Gezim Shala
  Gezim Shala

  Mate miret jini ju lumt dhe Suksese ne te ardhmen dhe jete te gjate e te lumtur nga Gezimi suedi

 • LLapjani
  LLapjani

  bravo se na u djeg shpirti gurbet vella per vendlindje qe kemi luftu e kurr se gzum si duhet :(

 • Florije Dautoska
  Florije Dautoska

  Këngtarët më të mirë në Botën ju lumt SUKSESE 👍👍👍

 • Mynyre Hoxha
  Mynyre Hoxha

  O yjet e vërteta Kosov dhe Shqipëri jeni 2 yje që nuk zëvendësoni kurrë bravo.

  • aswer huio
   aswer huio

   Sa i bukur ky duet, ju lumtë goja !!!❤️❤️