Gold AG - GUERIL
1,985,499
Gold AG
Reddit
fanlink.to/GUERIL

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Teksti e muzika: Arian AGUSHI
Orkestrimi: Wirusi
Video: MProduction

GUERIL (tekst)

1X
28 Nentor un bab u bona
Nditen e flamurit festojne trojet tona
N’ket’ dat lindi komandanti legjendar
Edhe n’sken’ UÇK-ja ka dal heren e par
Ftyren sta harroj n’sy kur mshikove
Ma i miri babit o Gueril Kosove
Cdo shqipe si ti e don ket dit
Mos harro tu u rrit kta nuk bon me korit
Koft krenar me ty kejt veni
Ski ka del ndryshe se je gjak i jemi
Vlla prej gjaku e ki cdo shqiptar
Kurr mos bo shok shpiun e tradhtar
Gjumi tka zon gjithmon me Kuran
Se ti je shqiptar bir e je musliman
Kushdo qe t’prek nkomb edhe n’din
Mos prito emrin me shti nperdorim.

Strofa:
Kur te pyesin bir se cka eshte ky emer
N’diten e flamurit thuj ma la baba me zemer
Guerili eshte luft’ar qe sulmon ne befasi
E kurr’ nuk i dhimbset jeta per ta be t’madhen Shqipni.

Refren:
Gueril neper shekuj
Gueril me pushk’ ne dor’
Gueril te fali Zoti
Me 28 Nentor.

2X
Armiqt e Shqipnis kan ik si lepuj
Se kjo tok ka rrit Guerila me shekuj
Prej Lugine n’Janin prej Struge n’Tivar
E kem ujit token me gjakun shqiptar
E di qe kto pun je i vogel me i dit
Po edhe mu baba me kto fjal mka rrit
Kushdo qe tprek nterritor tonin
Pash tmadhin Zot shok me asnjonin
Guerili me ta din me fol veq ndrysh
Se baben ta kan lon pa bab e pa gjysh
Kujdes me kon del kujdes me kon rrin
Besnik bonu po bes mos i zin
Islamin e ki fe Allahun e ki Zot
Muhamedi A.S osht pejgamberi jot
Bon per familje per rreth e shoqni
Po dije Xhenetin te komt e nanes e ki.Connect with Gold AG
Facebook | facebook.com/GoldAG.Legend
Instagram | instagram.com/arianagushi/


Commenti: 1 155
 • Endi
  Endi

  E mrekullueshme si çdo her kang te bukura ❤️ urime 28 nentori të gjithe shqiptarëve dhe urime ditelindja e Guerilit Arian ❤️ fat lumturi dhe gjitha tmirat ❤️. Ma nfund e pame ftyren engjellore të djalit qe e kemi prit per 1 vjet rresht ❤️❤️ Zoti tka beku me ket za qe na knaq shpirtin gjithmone edhe zoti te bekoi me nje engjull ne nje dite qe e ke dasht shume dhe je lut shume e Zoti ta plotesoi deshiren ❤️ LUANI I KOSOVES 👑

 • Abida Misimi
  Abida Misimi

  Tekst i mrekullueshëm, këng shum e mir 👏. Por Guerili qershija mi torte 😍 MashAllah e rujt Zoti dhe i falt jete te gjate 🎂❤️❤️

 • Suela Aliqki
  Suela Aliqki

  E mrekullueshme urime 28 nentori te gjithë shqiptareve dhe urime ditlindja e djalit ❤

 • Mika Mikka
  Mika Mikka

  Na emocionove shume vlla. Urime per djalin, u plakt me prind e qofsh gjithmone krenar me te❤️🇦🇱🎉

 • tina palloshi
  tina palloshi

  Urime 28 nentorin diten e parvasis te shqipnis

 • Mery Mery
  Mery Mery

  Shqiptaret e mi kudo ane e mbane botes ju uroj qofshi gjithmone mire zoti ju ruajt ju bashk e familjen tuaj Gezuar kete dit te bekuar ♥️te shqiperise tone ❤️🇦🇱

 • Erald Gjashi
  Erald Gjashi

  Na ke emocionuar edhe ka ber per me qa per mir vlla.ALLAHU e bekfot te emblin GUERIL edhe e beft patriot edhe musliman te devotshem sikur ti

 • Naxhije Syla
  Naxhije Syla

  Të lumt o këngetari ma i madhi në vend urime ditëlindjen e djalit ti bëft 💯🎊🤲

 • L R
  L R

  Mashallah Urime Ditlindja e Guerilit edhe 💯 🙏nje dit e veqant per ty Arian edhe Djalin e gjith Shqiptarin 🙏💯

 • Miran Kqiku
  Miran Kqiku

  E mrrekllueshme gzuar kjo dit madheshtore o shqiptart e mij u rujt zoti ku do qe jeni e ishallah na munson zoti me jetu shqiperin e madhe 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • yuoop noke
  yuoop noke

  Mashalla,me shendet, i bukur dhe i lumtur te rritet prane familjes tuaj Guerili!! Zoti ju rujt e bekoftë!! Komplimenti për emërin,dhe kengen!!! 🇦🇱️🇽🇰🇮🇹

 • Asime Memeti
  Asime Memeti

  Masha Allah

 • Nada Zeqiri
  Nada Zeqiri

  I pa zevendesushem je

 • lela Kukaj
  lela Kukaj

  Edhe 100 vite te lumtura per Guerilin.🤍Jet te gjat e te lumtur pran familjes 😘🤴

 • Gzim Bregaj
  Gzim Bregaj

  Urime ditelindja e djalit qoft me shendet se bashku me familjen ne Shqiperin e bashkume 🇦🇱❤️

 • Kol Todi
  Kol Todi

  Gezuar festat ❤❤❤ALLAHU ne xhenet krejt deshmoret 🤲🙏🙏🙏🙏

 • Lumnie Nikqi
  Lumnie Nikqi

  Jeni familje shum tmir urime didlindjen e djalit edhe 💯💚🤲🤲🤲

 • Ersi sadiku
  Ersi sadiku

  Urime 28 nentori per qdo shqiptar ane e mban botes dhe urime ditelindjen e guerilit inshaAllah rritet pran familjes dhe i ndjek traditat shqiptare sikur babi i vet 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰

 • e/c
  e/c

  🍰🍰Urime Ditëlindja e Djalit InshaAllah i bon 100 vite e ma shum me familjen, suksese në jet dhe gzime. Po spresoj të bëhet nje Artist si ti Gold AG.🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Bashkim Veseli
  Bashkim Veseli

  Urime urime i nderuari dhe shum i respektuari ARIAN AGUSHI për ditlindjen e madhe të kombit dhe të djalit shqiptarë