Alban Skenderaj & Miriam Cani - Zemer permbi Zemer (Official Video 4K)
5,418,647
AlbanSkenderajMusic
Reddit
•Music•
Producer: Lorenc Aliaj
Lyrics & Melody: Alban Skenderaj
Vocal Recording: Elgit Doda


•Video•
Concept & directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
D.O.P: Petrit Ukehajdaraj
Editing: Mjellma Istrefi & Dina Morina
Styling: Miranda Dupi
Make up: Suela Cangu

Available on:

Spotify: open.spotify.com/album/6sONGE...
iTunes: music.apple.com/us/album/zeme...

Commenti: 1 165
 • Eni Eni
  Eni Eni

  Teksti;

 • Vedihana Prifti
  Vedihana Prifti

  Nje kryeveper kjo kenge e kushtuar dashurise !! 👏 Nje kenge qe i kalon te gjitha limitet super perfekte ne cdo detaj ne cdo fjal ne cdo tingull te saj ! ! Urime keni krijar nje kryeveper ju lumte cifti me i bukur dhe me real i showbizit jeni ju !!👏👏👌👌🌟🌟🌟🤍🤍🤍💖💖💖🥰🥰🥰

 • Margarita Lu
  Margarita Lu

  Respekte per interpretimin e mrekullueshem!! Dhe njekohesisht jeni nje çift perfekt, me gjithe kuptimin e kesaj fjale, sepse sot eshte e veshtire te gjesh te tille.👌🏼

 • Nr
  Nr

  Pa vajza te zhvshura,Pa Auto 🚘 e rroba te shtrejta,Por me fjale te medha e za brillant 😇⭐️⭐️.Femije me i Lumtur eshte ai Kur i shef Primderit te dashuruar me vete .Lume e Lume kush e ka ket fat 👍👌

 • anita laloshi
  anita laloshi

  Urimet më të mira Miriam & Alban 🤗☺️

 • Anxhela Tare
  Anxhela Tare

  Te hyshe ne shpirtin e dikujt eshte art.Te mbetesh aty eshte kryeveper...

 • MUSIC LYRICS
  MUSIC LYRICS

  Zemer permbi zemer

 • Qerim Skenderaj-Shkrimtar
  Qerim Skenderaj-Shkrimtar

  Art, muzikë, ngjyrë, poezi, melodi, harmoni, thjeshtësi, madhështi, magji. Të gjitha në 3 minuta e 12 sek.

 • Emanuela Curo
  Emanuela Curo

  Artistë dhe mbi te gjitha nje çift i perkryer♥️🎵💜

 • Eldi Bicari
  Eldi Bicari

  Respekte Miriam, je këngëtarja shqiptare e preferuar imja, por besoj se ritmet/vibet e këngëve si Shiu Im, Mos Me Ndal, Labirint, etj jane vërtetë aty ku shkëlqen, e lindur per te kënduar kete lloj zhanri. Gjithsesi me pëlqen qe eksperimenton.

 • E R
  E R

  Si gjithmone, nje cift qe premton ne cdo aspekt, kengetare te vertete, familjare te rregullt, shkurt, shembull suksesi! 🥰🥰

 • Mario Kaja
  Mario Kaja

  Suksese ne cdo hap te jetes,,,jeni '' kopja ideale'' pa skandale ne rrjetet sociale , ne jet normale mardhenje ideale :) respekt !!!

 • Ermira Kotorri
  Ermira Kotorri

  Të falenderoj qe ekziston Alban Skenderaj, cfaredo që kendon është e mrekullueshme, qofshi te lumtur ❤

 • Marsela
  Marsela

  Alban je i vetmi qe me ben te perhumbem ne kenget e tua 😍❤Je kengtari im i preferuar.

 • Vi V
  Vi V

  Kenga me e bukur e ketij viti 😍😍😍 dashuri me degjim te pare! Ju adhuroj, jeni kengetaret me te mire qe ka shqiperia! Love you 😍

 • Bruna Menkshi
  Bruna Menkshi

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 e madhe! Super artistë, super këngë!!!

 • Jam Unë
  Jam Unë

  Fjalët janë të tepërta për këtë çift! Thjesht, bukur, këndshëm! 🌟🌟🌟

 • Juelda Ymeraj
  Juelda Ymeraj

  Bravo ! Artista ne plot kuptimin e fjales ,zera qe te qetesojne veshin dhe videoklip shume i bukur qe te kenaqet syri . Ky eshte arti vertet ! Uroj qe artistet e tjere te rinj te ndjekin shembullin tuaj !

 • N.E.V Mitraj
  N.E.V Mitraj

  Bravo cifti shembull I showbizit Shqiptar… ❤️

 • Crafty Anja
  Crafty Anja

  Amazing voices! 🤩🥰